Nasze projekty

Chwytak do drewna

Urządzenie przeznaczone jest do przenoszenia kłód drewna, rur itp. Trójwymiarowy model komputerowy, pozwolił na dokładną analizę kształtu konstrukcji oraz symulację jej zachowania podczas pracy.

Testy na wirtualnym prototypie pozwoliły na optymalizację kształtu t.j. właściwego domknięcia, długości dźwigni, zazębienia oraz dobór właściwych siłowników dla ciśnienia oleju, jakie jest do dyspozycji w maszynach budowlanych.

Na potrzeby usprawnienia procesu produkcji opracowaliśmy pełną dokumentację techniczno-konstrukcyjną wyrobu oraz pliki dxf do cyfrowych maszyn wycinających strumieniem wody lub wiązką laserową. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu technik komputerowych stworzyliśmy także wirtualny plan montażu, który znacznie ułatwi składanie poszczególnych komponentów oraz usprawni komunikację z użytkownikami (klientami producenta) w sprawach części zamiennych.

Chwytak jest przystosowany do pracy z mechanizmem obrotowym (tzw. rotatorem) firmy indexator i może być stosowany do różnego typu koparek.

Chwytak spełnia wymogi dyrektywy maszynowej 2006/42/WE, jest oznakowany znakiem CE i dostarczany z dokumentacją wymaganą przez dyrektywę.

Razem z naszymi doświadczonymi zakładami produkcyjnymi możemy zaoferować projekt i wykonanie wszelkich innych urządzeń i podzespołów do maszyn budowlanych.

Nasz zespół zajmuje się projektowaniem natomiast zainteresowanych zakupem produktu odsyłamy do producenta przez www.pakiet.com

gear FEA calculations
chwytak do drewna
chwytak do drewna
chwytak do drewna

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019