Nasze projekty

Podnośnik na przyczepie

Podnośnik koszowy przewoźny skonstruowany został jako przyczepa jednoosiowa na osi amortyzowanej z dyszlem holowniczym o regulowanej wysokości oczka zaczepu. Konstrukcja wysięgnika składa się z pantografu połączonego z teleskopem dwu-segmentowym oraz krótkim ramieniem manewrowym JIB pozwalającym na przeprost o 10 stopni.

Wysokości robocza podnośnika wynosi 14 m a udźwig 200 kg i pozwala na pracę z pełnym obrotem kolumny o 360 stopni.

pozycja boczna podnośnik
podwozie
pozycja transportowa przyczepa

Konstrukcja pozwoliła nam osiągnąć niedużą długość urządzenia w stanie transportowym co ułatwia holowanie i manewrowanie. Dodatkowo podwozie jest wyposażone w dwa silniki hydrauliczne napędzające koła a ich niezależne sterowanie pozwala dojechać w trudno dostępne miejsca już bez pojazdu holującego. Przy takim manewrowaniu przyczepa jedzie na dwóch kołach osi jezdnej (napędzanych) oraz na trzecim - przednim kole podporowym.

Własnym źródłem energii są 4 akumulatory trakcyjne o napięciu 6V a po ich wyczerpaniu dalsze dodatkowo długotrwałe zasilanie zapewnia niewielki generator elektryczny z silnikiem wysokoprężnym zainstalowany w tylnej części podwozia. Ponadto, jest także możliwość podłączenia zasilania elektrycznego z sieci zewnętrznej.

Konstrukcja maszyny spełnia wymagania normy EN 280 - Podesty ruchome przejezdne - Obliczenia projektowe - Kryteria stateczności - Budowa - Bezpieczeństwo - Badania i próby oraz przepisy dopuszczające do ruchu oraz posiada oznakowanie CE.

Generator
produkcja podnośnika
podnośnik na przyczepie jednoosiowej
pntj14 podnośnik na przyczepie
podnośnik koszowy na przyczepie
MEWP podnośnik koszowy projekt

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019