Mobilny ekran LED

Mobilny ekran LED

Wychodząc naprzeciw nowym technologiom w imprezach publicznych oraz w reklamie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy naczepę multimedialną całkowicie niezależną od warunków istniejących w miejscu pracy i nie wymagającą dodatkowych urządzeń. Opiszemy dalej cechy szczególne naszego urządzenia:

 1. Nie zajmująca dużej przestrzeni naczepa ze składanym ekranem LED, w pozycji transportowej doczepiana jest do ciągnika o DMC=3,5 tony i bez problemu dociera odległych miejsc. Dzięki małej wysokości całkowitej i nisko położonemu środkowi ciężkości podróż jest komfortowa a wiadukty nie stanowią przeszkody.
  Układ jezdny stanowi zawieszenie pneumatyczne firmy BPW (znanej z zawieszeń do pojazdów ciężarowych) wyposażone w system ABS. Naczepa posiada również układ automatycznego poziomowania niezależnie od obciążenia naczepy regulujący wysokość zawieszenia kiedy w podróż chcemy zabrać generator prądu. Naczepa posiada również hamulec parkingowy działający samoczynnie po odłączeniu powietrza zasilającego (od ciągnika).
 2. Generator przewożony z tyłu naczepy zapewni nam zasilanie nawet w szczerym polu bez dostępu do sieli energetycznej. Po dotarciu na miejsce generator (chociaż jest wyciszony) możemy ustawić w odległości nie zakłócającej projekcji filmów.
 3. Miejscem prezentacji może być zarówno przestrzeń otwarta bez zadaszenia jak i zamknięta hala. Dzięki małym wymiarom zewnętrznym 2,2 x 3,3m jesteśmy w stanie przejechać przez niemal każde wrota.
  Ciągnik z naczepą LED
  generator
  zawieszenie
 4. Na miejscu prezentacji naczepę ustawia się na podporach zapewniających stabilność na wietrze do prędkości 17m/s. W przypadku porywów wiatru nasz system zabezpieczeń zaalarmuje operatora kiedy wykryje nawet chwilową utratę podparcia którejkolwiek z podpór.
  Tyl naczepy z wymiarami
 5. Po ustawieniu naczepy na podporach i podłączeniu zasilania (generatora lub z sieci) przystępujemy do rozłożenia ekranu. Operator posługując się pilotem radiowym włącza pompę hydrauliczną która podnosi kolumnę teleskopową z górną częścią ekranu.
  Po odpowiednim wzniesieniu włączamy elektryczny napęd obrotu kolumny którym obracamy górną część ekranu zgodnie z pozycję dolnej części. Po połączeniu obu części ekran tworzy powierzchnię 25m2 (w innej wersji 15m.kw.) o przekątnej 294 cale. Ponownie włączając (z pilota) napęd hydrauliczny kolumny wznosimy ją do wysokości XXm. Taki ekran zapewnia doskonałą widoczność z dużej odległości i nie wymaga osobnej konstrukcji ani ściany do zawieszenia.
  oś naczepy z ekranem LED
 6. Źródłem obrazu do wyświetlenia są komputery umieszczone wewnątrz specjalnych skrzyń umieszczonych w podwoziu.
  laptop
 7. Wyposażenie obejmuje również system nagłośnienia który w wersji 15m jest umieszczony ponad ekranem a w wersji 25m ustawiony na naczepie.
  Ekran mobilny 25m2
  Ekran mobilny 15m2

Z radości dostarczanej przez naszą naczepę mogli już skorzystać kibice bawiący się w strefie kibica podczas EURO 2012.

OZNAKOWANIE CE

Nasze urządzenie jest naczepą ale z perspektywy dyrektywy maszynowej (2006/42/WE) jest MASZYNĄ więc konstrukcja została dostosowana do wymogów zasadniczych. Nasz ekran może być zasilany z sieci zewnętrznej 230V lub 400V więc podlega też pod dyrektywę niskonapięciową (2006/95/WE) a ze względu na zastosowane podzespoły (ekrany, falownik, urządzenia przetwarzania obrazu) podlega także pod dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (2004/108/WE).

Prezentowana maszyna przeszła ocenę zgodności i spełnia wymagania wymienionych dyrektyw zatem posiada oznakowanie CE poświadczone Deklaracją Zgodności WE.

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019