Suszarko - rozciągarka

Suszarko - rozciągarka

Maszyna służy do ciągłego (przelotowego) procesu suszenia kartonowego wypełnienia komórkowego do produkcji skrzydeł drzwiowych oraz płyt meblowych.
Półfabrykat kartonowy w stanie wilgotnym ustawia się w kartonie przed stołem wlotowym maszyny.

Karton formowany jest na szerokość przez dwie blaszane prowadnice oraz rozciągany jest przez grzebień na stole wlotowym suszarki. Podczas przechodzenia przez maszynę karton jest ogrzewany przez 15 grzałek (15 x 1kW) i jest to moc wystarczająca do efektywnego wysuszenia papieru już przy temperaturach 110 - 140°C. Dzięki zastosowaniu grzałek emitujących głównie PROMIENIOWANIE PODCZERWONE (czytaj - ciepło niewidzialne) ciepło trafia wprost na papier nie podgrzewając nadmiernie powietrza w maszynie. Ponadto wewnętrzne ściany maszyny są wykonane z blachy nierdzewnej odbijającej ciepło w kierunku suszonej formatki. Porównaj z konkurencją - ile mocy potrzebują inne suszarki do pracy w podobnej temperaturze i efektywnego suszenia?

Pas kartonowy przemieszczany jest przez wałki posuwowe po stronie wlotowej i wylotowej (patrz zdjęcia). Wałki napędzane są motoreduktorem zasilanym z falownika co umożliwia płynną regulację prędkości posuwu. Temperatura i prędkość posuwu zadawane są przez operatora (w zależności od wilgotności kartonu) i kontrolowane przez sterownik PLC. Wysuszony karton wsuwa się na stół po stronie wylotowej suszarki a po dojechaniu do wyłącznika krańcowego zatrzymuje się aby można było go odciąć.

programowanie sterowników PLC
grzałki elektryczne
ekspander
wypełnienia kartonowe

suszarka do kartonu

Maszyna została uruchomiona we współpracy z El-Młyn sp. z.o.o w zakładzie produkcji drzwi firmie DRE, Gronowo Górne k. Elbląga www.dre.pl

Opis techniczny

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019