Podnośniki koszowe

Pojazd szynowo - drogowy na podwoziu MAN TGM 18.250 został zaprojektowany przez INBIURO i zbudowany przez naszego partnera dla MZK Bydgoszcz. Pojazd służy do obsługi serwisowej trakcji tramwajowej.

Kolejnymi z naszych opracowań jest seria pojazdów specjalnych - podestów roboczych - na podwoziach ciężarowych.

Renault Midlum (DMC 15 T) - pojazd z kabiną o dwóch rzędach siedzeń (7 osób z kierowcą) wyposażony w wysięgnik obrotowy z drewnianym podestem roboczym izolowanym o parametrach:

Platforma robocza montowana na ciągniku została zaprojektowana przez nasz zespół w celu dotarcia do miejsc wyjątkowo trudno dostępnych, np. na polach lub lasach, do których nie dochodzą żadne drogi. Doskonale nadaje się do przycinania drzew w parkach.

Kolejnym projektem naszego zespołu jest podnośnik koszowy o wysokości roboczej 20m i udźwigu 200kg zbudowany na podwoziu Ford Transit o DMC = 3,5 tony.

Podnośnik o konstrukcji teleskopowej w trzech wersjach wysokości roboczej: 14, 16 i 18 metrów przeznaczony jest do zainstalowania na podwoziu ramowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Podnośnik koszowy przewoźny skonstruowany został jako przyczepa jednoosiowa na osi amortyzowanej z dyszlem holowniczym o regulowanej wysokości oczka zaczepu. Konstrukcja wysięgnika składa się z pantografu połączonego z teleskopem dwu-segmentowym oraz krótkim ramieniem manewrowym JIB pozwalającym na przeprost o 10 stopni.

To dość częsty zabieg przeprowadzany kiedy mamy do sprawne urządzenie podnośnikowe i wysłużone już podwozie. Taki zabieg trzeba nazwać modernizacją i trzeba wykazać, że warunki stabilności się nie pogorszyły albo przynajmniej nadal spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Kolejnym z serii podnośników jest maszyna wielofunkcyjna - ŻURAW Z KOSZEM. Prototyp maszyny został zbudowany na podwoziu ramowym IVECO a polegał na połączeniu ramienia żurawia HDS z koszem. Maszyna finalna posiada funkcje: żurawia przeładunkowego, podnośnika koszowego oraz ramienia roboczego do którego można zainstalować różnego typu urządzenia przyłączane z napędem hydraulicznym (chwytaki, łyżki, wiertnice...)

KALKULATOR POJAZDÓW

kalkulator pojazdowWydaliśmy drugą wersję naszego kalkulatora dla producentów pojazdów szynowo-drogowych.

W pliku (xlsx):

  • znajdziesz bazę danych podwozi ciężarowych do zabudowy;
  • możesz zdefiniować własne dane podwozia;
  • możesz zdefiniować obciążenia ładunkami i określić ich położenia;
  • otrzymasz obliczony zastępczy środek ciężkości oraz obciążenia na osie podwozia bazowego.

Pobierz kalkulator

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019