Nasze projekty

Mobilny pojazd do obsługi sieci

Kolejnymi z naszych opracowań jest seria pojazdów specjalnych - podestów roboczych - na podwoziach ciężarowych.

Renault Midlum (DMC 15 T) - pojazd z kabiną o dwóch rzędach siedzeń (7 osób z kierowcą) wyposażony w wysięgnik obrotowy z drewnianym podestem roboczym izolowanym o parametrach:

  • izolacja podestu - 3 kV
  • wysokość robocza - 9 m
  • wysięg boczny - 6,8 m

Podest roboczy zainstalowany jest na przekładni hydraulicznej z napędem pozwalającym na ciągłe obracanie wokół osi pionowej oraz posiada oświetlenie podłogi do prac nocnych. Pojazd może się przemieszczać z prędkością do 5 km/h z podestem uniesionym na wysokość do 4,5 m. Podczas jazdy można obracać podest co pozwala na wysięg boczny do 3,3 m. Podczas jazdy z uniesionym podestem zawieszenie kołowe podwozia zostaje usztywnione blokadami hydraulicznymi. Podczas jazdy bez pracowników bariery podestu roboczego składa się na podłogę. Na ramie pojazdu zabudowane są szafki narzędziowe oraz generator prądotwórczy (w szafce).

Podpory stabilizacyjne podwozia podczas pracy mieszczą się w zewnętrznym obrysie pojazdu. Podczas pracy na podporach można obrócić wysięgnik prostopadle do osi pojazdu co w połączeniu z obrotem podestu roboczego daje wysięg roboczy 6,8 m. (max obrót kolumny do 100 stopni od pozycji transportowej).

Pojazd posiada silnik wysokoprężny 4 cylindrowy o mocy 161 kW, max moment obrotowy 816 Nm.

podest roboczy drewniany izolowany, pojazdy do obsługi sieci

Pojazdy zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z normą EN 280 Podesty ruchome przejezdne - Obliczenia projektowe - Kryteria stateczności - Budowa - Bezpieczeństwo - Badania i próby.

Spełniają wymagania dyrektywy maszynowej, niskonapięciowej, kompatybilności elektromagnetycznej co potwierdzono deklaracją zgodności WE.

renault midlum platforma robocza składana drewniana podest roboczy
renault midlum platforma robocza składana

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019