Przykłady oznakowania CE

Urządzenie, FHOTO COMPOSER, choć na pierwszy rzut oka mało przypomina maszynę, w świetle dyrektywy maszynowej jest maszyną. Urządzenie służy do wykonywania pojedynczych lub seryjnych zdjęć niewielkich przedmiotów (biżuterii, obuwia itp.).

Producenci maszyn nie muszą zajmować się procesem oznakowania CE we własnym zakresie. Dzięki zleceniu tych prac nie muszą Państwo szkolić grupy swoich pracowników z zastosowania dyrektyw WE, przynajmniej w zakresie dyrektyw: maszynowej (2006/42/WE), niskonapięciowej (2006/95/WE), kompatybilności elektromagnetycznej (2004/108/WE), hałasowej (2000/14/WE i jej zmiana 2005/88/WE) i innych.

Maszyna - Lotniskowy Dystrybutor Tlenu została zaprojektowana i wyprodukowana przez naszego Klienta - Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno - Technologiczne S.A.

Wchodzimy w zadania proekologiczne. Kolejnym naszym zrealizowanym zadaniem było oznakowanie CE linii technologicznej do utylizacji zużytych akumulatorów. Linia, o nazwie handlowej KRAB, została sprowadzona z Rosji z firmy ИРИСМАШ (IRISMASZ www.nppiris.vrn.ru).

Urządzenie wyprodukowane przez Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. jest zespołem mobilnym złożonym ze spalinowego agregatu prądotwórczego, masztu oświetleniowego teleskopowego podnoszonego pneumatycznie oraz sprężarki i gniazd elektrycznych do zasilania urządzeń zewnętrznych.

Na zlecenie Ruukki Polska, Internetowe Biuro Konstrukcyjne opracowało ocenę zagrożeń wynikających z pracy maszyny oraz analizę zgodności maszyny z wymaganiami dyrektyw WE. W przypadku tej maszyny zastosowanie mają dyrektywy: maszynowa - 2006/42/WE, niskonapięciowa - 2006/95/WE oraz kompatybilności elektromagnetycznej - 2004/108/WE.

Siatkarka służy do automatycznego skręcania siatki z drutu o grubości 2.0 do 4.0 mm o wielkości oczka siatki 40 do 60 mm. Siatka powstaje przez nawijanie jednocześnie dwóch drutów na obracające się wrzeciono zrobione z płaskownika.

Nie wahaj się, aby wysłać nam e-mail z pytaniami, nawet jeśli tylko rozważasz projekt. To nic nie kosztuje.

Biuro Konstrukcyjne Maszyn - INBIURO 

82-100 Nowy Dwór Gdański

ul. Dworcowa 21

Tomasz Sieńczak - Właściciel / Dyrektor
tel.: PL +48 504 910 343

© Biuro Konstrukcyjne Maszyn Inbiuro 2019